Wiadomości
- 25 maja 2026
[FOTO] Beskidzka 5 z nowym porozumieniem o współpracy. Jest wspólna wizja rozwoju
Na Białym Krzyżu przedstawiciele samorządów tworzących Beskidzką 5 podpisali porozumienie o dalszej współpracy. To właśnie tutaj, przed laty, narodziła się idea wspólnej promocji regionu, która dziś stanowi jeden z najważniejszych przykładów skutecznej współpracy samorządowej w Beskidach.
Powrót do miejsca, w którym wszystko się zaczęło, miał wymiar symboliczny. Spotkanie było nie tylko formalnym potwierdzeniem kontynuacji współpracy, ale przede wszystkim wyrazem wspólnej wizji rozwoju regionu oraz budowania silnej marki turystycznej Beskidzkiej 5.
- Siła, która płynie z gór, łączy nas w jedno i nadaje kierunek naszym działaniom. Współpraca samorządów Beskidzkiej 5 to realne działania na rzecz mieszkańców i turystów odwiedzających nasz region - podkreślali uczestnicy spotkania.
W ramach dalszej współpracy samorządy planują rozwijać kolejne projekty integrujące region i wzmacniające jego atrakcyjność turystyczną. Najważniejsze działania obejmują m.in. wspólną promocję regionu, rozwój interaktywnej gry terenowej oraz strony internetowej umożliwiającej odkrywanie atrakcji Beskidzkiej 5, organizację wspólnych wydarzeń i projektów oraz przygotowanie karty Beskidzkiej 5 dla mieszkańców.
Współpracę tworzą gminy Brenna i Istebna, a także miasta Szczyrk, Ustroń oraz Wisła. W konferencji udział wzięli Andrzej Kozieł - Wójt Gminy Brenna, Stanisław Legierski - Wójt Gminy Istebna, Antoni Byrdy - Burmistrz Miasta Szczyrk, Paweł Sztefek - Burmistrz Miasta Ustroń, Tomasz Bujok - Burmistrz Miasta Wisła.
W spotkaniu uczestniczyli również Marcin Szarek - Radny Sejmiku Województwa Śląskiego, Bogdan Kasperek - Dyrektor Biura Stowarzyszenia Rozwoju i Współpracy Regionalnej „Olza” oraz marki turystycznej Śląsk Cieszyński, Paweł Niklewicz - Dyrektor Biura Stowarzyszenia Aglomeracja Beskidzka, Anna Korczyńska - zastępczyni dyrektora Biura Stowarzyszenia Aglomeracja Beskidzka.
Podpisane porozumienie jest kolejnym krokiem w kierunku wzmacniania współpracy między samorządami oraz budowania nowoczesnej, rozpoznawalnej marki regionu.
Organizatorzy wydarzenia podkreślają, że Beskidzka 5 to nie tylko projekt promocyjny, ale przede wszystkim przykład skutecznego działania ponad podziałami - z myślą o mieszkańcach, przedsiębiorcach i turystach.
ZOBACZ TAKŻE
27 czerwcaOdpustowe piernikowe serce. Warsztaty dla dzieci i dorosłych w "Przytulii"
26 czerwca"Maroko - herbata u szamana". Spotkanie podróżnicze w "Przytulii"
21 czerwcaIV Piknik Rodzinny Przedwakacyjny Pod Grzybkiem w Górkach Wielkich
21 czerwcaSpacer zielarski w czasie świętojańskiego przesilenia z Jankiem Michalikiem
20 czerwcaWarsztaty tworzenia wianków świętojańskich w Beskidzkim Dom Zielin "Przytulia"
27 czerwcaW Ośrodku Pod Brandysem w Górkach Wielkich odbędzie się Festiwal Dmuchańców
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu beskidy.cafe zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.






