Wiadomości

  • 25 maja 2026

[FOTO] Beskidzka 5 z nowym porozumieniem o współpracy. Jest wspólna wizja rozwoju

Na Białym Krzyżu przedstawiciele samorządów tworzących Beskidzką 5 podpisali porozumienie o dalszej współpracy. To właśnie tutaj, przed laty, narodziła się idea wspólnej promocji regionu, która dziś stanowi jeden z najważniejszych przykładów skutecznej współpracy samorządowej w Beskidach.

Beskidzka 5 z nowym porozumieniem o współpracy. Jest wspólna wizja rozwoju · fot. Materiały prasowe
Beskidzka 5 z nowym porozumieniem o współpracy. Jest wspólna wizja rozwoju


Powrót do miejsca, w którym wszystko się zaczęło, miał wymiar symboliczny. Spotkanie było nie tylko formalnym potwierdzeniem kontynuacji współpracy, ale przede wszystkim wyrazem wspólnej wizji rozwoju regionu oraz budowania silnej marki turystycznej Beskidzkiej 5.

- Siła, która płynie z gór, łączy nas w jedno i nadaje kierunek naszym działaniom. Współpraca samorządów Beskidzkiej 5 to realne działania na rzecz mieszkańców i turystów odwiedzających nasz region - podkreślali uczestnicy spotkania.

W ramach dalszej współpracy samorządy planują rozwijać kolejne projekty integrujące region i wzmacniające jego atrakcyjność turystyczną. Najważniejsze działania obejmują m.in. wspólną promocję regionu, rozwój interaktywnej gry terenowej oraz strony internetowej umożliwiającej odkrywanie atrakcji Beskidzkiej 5, organizację wspólnych wydarzeń i projektów oraz przygotowanie karty Beskidzkiej 5 dla mieszkańców.

Współpracę tworzą gminy Brenna i Istebna, a także miasta Szczyrk, Ustroń oraz Wisła. W konferencji udział wzięli Andrzej Kozieł - Wójt Gminy Brenna, Stanisław Legierski - Wójt Gminy Istebna, Antoni Byrdy - Burmistrz Miasta Szczyrk, Paweł Sztefek - Burmistrz Miasta Ustroń, Tomasz Bujok - Burmistrz Miasta Wisła.

W spotkaniu uczestniczyli również Marcin Szarek - Radny Sejmiku Województwa Śląskiego, Bogdan Kasperek - Dyrektor Biura Stowarzyszenia Rozwoju i Współpracy Regionalnej „Olza” oraz marki turystycznej Śląsk Cieszyński, Paweł Niklewicz - Dyrektor Biura Stowarzyszenia Aglomeracja Beskidzka, Anna Korczyńska - zastępczyni dyrektora Biura Stowarzyszenia Aglomeracja Beskidzka.

Podpisane porozumienie jest kolejnym krokiem w kierunku wzmacniania współpracy między samorządami oraz budowania nowoczesnej, rozpoznawalnej marki regionu.

Organizatorzy wydarzenia podkreślają, że Beskidzka 5 to nie tylko projekt promocyjny, ale przede wszystkim przykład skutecznego działania ponad podziałami - z myślą o mieszkańcach, przedsiębiorcach i turystach.

mp / beskidy.cafe

źródło: Materiały prasowe

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu beskidy.cafe zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.