Wiadomości
- 27 maja 2026
VeloBiała coraz bliżej realizacji. Powstanie nowa trasa rowerowa łącząca Bielsko-Białą z Wilkowicami
W Bielsku-Białej podpisano umowę na realizację kolejnego etapu trasy rowerowej VeloBiała. Inwestycja połączy miasto z gminą Wilkowice i zostanie zrealizowana w systemie „zaprojektuj i wybuduj”.

Dokument w siedzibie Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej podpisali dyrektor MZD Patryk Owcarz oraz Anna Kluka, reprezentująca firmę ARBUD Anna Kluka.
Nowy odcinek krajowej trasy rowerowej VeloBiała (RTR 17) powstanie wzdłuż rzeki Białej i będzie częścią projektu „VeloBiała - Utworzenie krajowej trasy rowerowej nr 17 na terenie miasta Bielska-Białej - odcinek południowy”. Trasa połączy rejon ulicy Bystrzańskiej przy pętli autobusowej „Mikuszowice” z granicą administracyjną miasta i gminą Wilkowice.
Zakres inwestycji obejmuje budowę drogi dla rowerów, kładki rowerowej nad przeszkodą terenową, oświetlenia całej trasy oraz przebudowę kolidującej infrastruktury technicznej, w tym sieci energetycznych i teletechnicznych.
Wykonawca ma 300 dni na przygotowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji administracyjnych. Całość inwestycji ma zostać zakończona w ciągu 550 dni od podpisania umowy, czyli do 27 listopada 2027 roku.
Wartość zadania przekracza 1,6 mln zł brutto.
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu beskidy.cafe zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.